Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
83 lata od mistrzostwa Primera Division [0]
Palmer; 28.04.2018; 13:48

Real Betis prowadzi historię pełną rozczarowań dzięki swojej nieregularności i unikalnej zdolności spadania prosto do piekła by potem z przytupem wkroczyć do świata żywych.

Największy sukces kolorowego losu sięga początków nieco mniej niż stulecie wstecz. Data 28 kwietnia z pewnością zapisana jest złotymi literami w niejednym kalendarzu kibica. Tego dnia w 1935 roku Verdiblancos zostali okrzyknięci ligowymi mistrzami, po historycznej wygranej 0:5 nad Racingiem Santander na starym El Sardinero.

Betis podchodził do finałowego spotkania z pozycji vicelidera, ponad 800 km drogi od domu. W złotej jedenastce Patricka O'Connella grali wtedy: Urquiaga, Areso, Aedo, Peral, Gomez, Larrinoa, Saro, Adolfo, Unamuno, Lecue i Caballero. Z Hat-trickiem Unamuno i bramkami Lecue oraz Caballero, Betis wyprzedził Real Madryt i został pierwszym klubem z południa Hiszpanii jaki sięgnął po tytuł mistrza kraju.

Sekretem mistrzowskiej drużyny była wtedy żelazna obrona O'Connela, która w przeciągu całego sezonu straciła tylko 19 bramek.


Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Komentarze (0)