Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Bartra głównym transferem zimy [0]
Palmer; 02.02.2018; 14:21

5 odlotów, 3 przyloty i odnowienie kontraktu Fabiana do 2023 roku. Tak w skrócie wygląda podsumowanie niedawno zakończonego zimowego okna transferowego w wykonaniu Betisu.

Alin Tosca i Juanjo Narvaez odeszli na wypożyczenie, Nahuel i Felipe Gutierrez rozwiązali swoje kontrakty a młody Jose Carlos wrócił z wypożyczenia w Lorce, jednak nie zahaczając o Heliopolis udał się prosto do Lugo gdzie zagra przynajmniej do końca sezonu.

Jak było wcześniej wiadome Ruben Castro wrócił z pobytu w Chińskiej Super League, Loren z Betis Deportivo otrzymał angaż w pierwszym zespole a na ratunek dziurawej obronie jako główne wzmocnienie przyszedł Bartra.

Lorenzo Serra Ferrer jest zadowolony z okna jak i z obecnego składu ale na prezentacji nie ukrywał że w zanadrzu sztabu było jeszcze kilka innych opcji. Jedną z nich był Layun, który ostatecznie przystał na ofertę Sevilli. Setien miał również kontaktować się z Roque Mesą, kolejnym wzmocnieniem Sevilli ale ten był zdecydowany na ofertę zza miedzy. Sandro czyli trzeci transfer Sevilli także był w orbicie Betisu ale pozostawał którąś opcją. Ostatecznie w powyższych przypadkach zadecydowała siła budżetu.

Ferrer jest jednak zadowolony z tego w jaki sposób udało się wzmocnić obronę bo okoliczności zbliżającego się końca okna nie przemawiały za Betisem. Z ograniczonymi możliwościami finansowymi i niewiadomymi skutkami transferu Laporte i w konsekwencji Martineza zarząd musiał działać szybko. Bartra za około 10 mln trafił ostatecznie do Betisu i kolejny raz spora w tym zasługa Lorenzo, człowieka który ma chyba moc przekonywania szczególnie jeśli chodzi o Katalończyków.

Poza tym dwóch piłkarzy było blisko odejścia ale do niczego nie doszło. Mowa o Navarro i Camarasie. 23-letni wychowanek był dogadany z Cordobą do której miał dołączyć na zasadzie wypożyczenia ale ich problemy z limitem płac zatrzymały transakcję. Na wschód przenieść mógł się tylko Narvaez. Interesujące bo prezydentem Cordoby jest Luis Oliver, były CEO Betisu i osoba która w minionym roku wzbogaciła się o kilka milionów euro w zamian za sporą część klubowych akcji. Możliwe że Betis będzie w przyszłości szukał pewnego porozumienia na linii z Cordobą, szczególnie w kwestii wypożyczeń i oczekiwanych powtórek jak pobyt Fabiana w Elche. Warto jeszcze dodać że jednym z członków zarządu Betisu jest syn Olivera.

Niesprawdzający się jak do tej pory Camarasa miał ofertę na stole od Angielskiego Brighton ale wolał zostać w Betisie i walczyć o swoje miejsce drużynie. Gdyby zdecydował się odejść klub otrzymał by równowartość transferu przeprowadzonego latem, zwolniło by się jedno miejsce płacowe i zapewne doszło by jeszcze do ciekawych ruchów na rynku. Do tego nie doszło ale skoro Narvaez jest na wypożyczeniu to więcej okazji na grę dla niego.

Ostatnim ruchem na rynku było oficjalne potwierdzenie przedłużenia kontraktu Fabiana. Wychowanek podbił długość kontraktu o 3 lata i podwyższył klauzule odejścia do 30 mln euro. Negocjacje trwały sporo czasu bo Betis chciał ustawić większą klauzule ale jej wysokość nie szła w parze z proponowaną pensją i skończyło się na planie minimum.

Obecnie największą klauzule w klubie zapisana jest w kontrakcie Bartry. Z nieco ponad 30 mln dalej mamy Boudebouza, następnie 30 mln Sanabria, Fabian i Mandi. Potem Camarasa z 25 mln i Durmisi z 20 mln.

Quique Setien został z 21 zawodnikami w składzie w tym kontuzjowanymi Campbellem i Sanabria. Oprócz tego do dyspozycji pozostają Francis, Julio Gracia, Redru i Junior.


Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Komentarze (0)