Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Betis będzie negocjować kontrakty Lorena, Juniora i Francisa [1]
Palmer; 28.04.2018; 12:59

Betis pracuje nad składem drużyny dla następnego sezonu z nazwiskami jak Pau Lopez, Canales i Inui niemal pewnymi, ale wciąż bez oficjalnego potwierdzenia. Oprócz przeczesywania rynku transferowego, Lorenzo Serra Ferrer ma na horyzoncie również odnowienia kontraktów swoich wychowanków.

Posiłki w postaci Lorena Moróna, Juniora Firpo i Francisa Guerrero okazały się świetnymi wyborami Quique Setiena, któremu należy zawdzięczać świetne wejście piłkarzy z Betis Deportivo.

Dobra druga runda Betisu i idący z nią w parze zaciąg z rezerw przyciągnął uwagę wielu scoutów klubów, na czele z Serra Ferrerem, mającym odnowienia kontraktów młodych piłkarzy za jeden z letnich priorytetów.

Obie strony są po pierwszych rozmowach, ale okoliczności takie jak walka Betisu o jak najlepszą pozycję i uplasowanie się w miejscach dających grę w Europie pochłania całą uwagę zarządu. Do momentu zakończenia sezonu i być może osiągnięcia sportowego celu, negocjacje w sprawie nowych kontraktów muszą poczekać.

Obecne umowy Lorena i Juniora z Verdiblancos wygasają w 2021 roku i oba mają taką samą kwotę odstępnego 25 mln euro. Betis celuje w podwyższenie klauzul, które mogą być niedługo osiągalne dla większych klubów wraz z rozwojem i rosnącym potencjałem młodych wychowanków.

W przypadku Lorena, do pierwszego porozumienia doszło już w styczniu, kiedy profesjonalna umowa została zawarta jeszcze przed debiutem w pierwszej drużynie. Napastnik zaliczył od tamtej pory świetny debiut z dwoma bramkami w wygranym 2:1 spotkaniu z Villarreal na Benito Villamarin. Mimo dużej konkurencji w zespole rozegrał już 11 spotkań strzelając 6 ważnych bramek.

Junior również jest jednym z pewniaków składu Setiena. Jego raca i poważne podejście odsunęło na bardzo daleki plan Durmisiego, nietykalnego na swojej pozycji na początku sezonu. Jego pierwszy kontrakt podpisano w sierpniu, kiedy dostał awans do zespołu Setiena. Ciągły rozwój i możliwe powołanie do reprezentacji U-21 na pewno przyciągnie zainteresowanie.

O jeden rok w kontrakcie więcej ma Francis. Prawoskrzydłowy, a potem jako prawy obrońca był podstawowym piłkarzem Setiena do momentu pechowej kontuzji, jakiej nabawił się na treningu U-21.

W wszystkich 3 przypadkach Serra Ferrer ma ten sam plan, zwiększenie klauzul do 40 mln euro i indywidualna negocjacja kontraktu. Nie tak dawno, na Feria de Abril, Angel Haro skomentował ten zamiar, tłumacząc że oprócz odpowiedniego docenienia pracy Lorena, uwaga klubu skupiona zostanie również na piłkarzach jak Junior i Francis.

Betis wchodzi w decydującą fazę rozgrywek, do końca sezonu pozostały 4 kolejki w tym między innymi Derby Sewilli na 60-tysięcznym Villamarin. Najpierw jednak, Malaga u siebie i Athletic Bilbao na San Mames.


Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Komentarze (1)
Teraz to priorytet na letnie okno transferowe. umowy chociaż do 2023 i klauzule min 30 min.