Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Fiorentina wykupiła Germana Pezzelle za 10 mln euro [0]
Palmer; 30.05.2018; 12:54

German Pezzella nie jest już piłkarzem Betisu. Fiorentina ogłosiła w środę że wypłaciła Betisowi klauzulę wykupu umówioną podczas podpisywania kontraktu z stoperem, dzięki temu na konto Betisu wpłynęło łącznie 11 mln euro, 1 mln za wypożyczenie i 10 mln za samą klauzulę.

Transfer przebiegł według uzgodnionych wcześniej warunków, więc w transakcję nie wliczono żadnych transferów czy wypożyczeń różnego typu. Fiorentina finalizuje transfer Germana Pezzelli, który mimo dobrej formy nie dostał się do kadry Jorge Sampaoliego i nie pojedzie na Mistrzostwa Świata do Rosji.

To pierwsza duża sprzedaż Betisu tego lata i jak wcześniej podawały liczne źródła, dochody z transferu pomogą w sfinalizowaniu zbliżających się transferów i opłaceniu sprowadzenia Marca Bartry, ściągniętego również za 10 mln, jednak Betis w tym przypadku zachował prawo do spłaty transferu w kilku ratach.

German Pezzella, za namową ówczesnego dyrektora sportowego Eduardo Macii, trafił do Betisu latem 2015 z River Plate w zamian za około 2,5 mln euro. Po rozegraniu dwóch sezonów w Primera Division został wypożyczony do Fiorentiny w której wywalczył stałe miejsce w wyjściowej jedenastce, jednak okazało się to za mało aby dostać powołanie na mundial.


Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Komentarze (0)