Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Fiorentina zainteresowana wykupieniem Pezzelli na stałe [0]
Palmer; 29.10.2017; 21:09

Kariera Germana Pezzelli nabiera rozpędu. Kiedy latem Betis niespodziewanie ogłosił porozumienie z Fiorentiną w sprawie rocznego wypożyczenia piłkarza do Serie A, odebrano to z sporym zaskoczeniem. Argentyński stoper był pierwszoplanową postacią defensywy praktycznie od początku swojej przygody w Sewilli i trudno było znaleźć powód aby miało się to zmienić od nowego sezonu.

26-letni obrońca, wciąż z miejscem na progres odbył wtedy rozmowę z Quique Setienem, tematem była jego pozycja w nowym projekcie, z nowym systemem gry. Trener Betisu zasugerował że wolałby mieć w składzie stopera którego zaletą było by sprawniejsze rozgrywanie piłki i Pezzella nie miał na tym koncie wysokich notowań. Biorąc pod uwagę jego solidną markę i problemy Betisu z zawyżonym poziomem płac, padło na wypożyczenie do Serie A. Fiorentina była najbardziej zdecydowana i ich oferta, oprócz zaliczki, zawierała również kwotę definitywnego transferu w wysokości około 11 mln euro.

Argentyńczyk z Włoskim obywatelstwem bezproblemowo odnalazł się w Serie A. Poza rozegraniem każdej możliwej minuty na ligowym podwórku, ma na swoim koncie pierwszą bramkę i przede wszystkim powołanie od Jorge Sampaoli'ego do Reprezentacji Argentyny. Nie wiadomo czy w Betisie mógłby tak szybko liczyć na zainteresowanie z strony selekcjonera, ale w Fiorentinie mu się to udało i przynajmniej ze strony zawodnika należy odbierać to jako sukces.

Jak informuje Włoska gazeta Corriere dello Sport, Fiorentina zamierza skorzystać z możliwości wykupu Pezzelli i efekty pierwszych kroków można będzie poznać już niedługo.

W Betisie zacierają ręce przed prawdopodobnym zastrzykiem gotówki gdyż dzięki temu klub od nowego sezonu będzie mógł zwiększyć swój budżet do ponad 100 mln euro. Ponad dwa razy więcej niż w momencie ściągania piłkarza z River Plate w 2015.


Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Komentarze (0)