Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Guardado trenuje z grupą i celuje w derby [0]
Palmer; 10.05.2018; 13:16

Betis kończy ostatnie przygotowania do sobotniego starcia z Sevillą w jednych z najbardziej decyzyjnych i atrakcyjnych derbach ostatnich 5 lat. Poza najważniejszym celem pokonania odwiecznego rywala, przed Verdiblancos stoi idealna okazja do zagwarantowania sobie miejsca w fazie grupowej Ligi Europy, oraz utrzymanie 5 lokaty w La Liga. Te opcje pozostają priorytetami na finiszu świetnego sezonu, którego przebić może tylko wygrana z Sevillą, przed własną publicznością.

Oba zespoły grają również o dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci bezpośredniego udziału w fazie grupowej. Pozycja w lidze także będzie miała wpływ na letnie wydatki. W przypadku Betisu, utrzymanie 5 miejsca oznaczałoby zysk pond 6 mln euro w stosunku do lokaty numer 6.

Quique Setien ma coraz mniej czasu na ułożenie wyjściowej jedenastki na ten mecz, nie pomagają mu w tym kontuzje podstawowych graczy jak Adan czy Guardado. Po definitywnym skreśleniu szans na grę dla Gimeneza i Juniora, wiele wskazuje na to, że spotkanie opuści również Antonio Adan. Setien liczy na doświadczonego bramkarza, który przeszedł w kwietniu operację ale jak do tej pory trenuje na siłowni. 59-letni trener ma jeszcze do dyspozycji Pedro, bramkarza Betis Deportivo.

Dobrą wiadomością jest powrót do normalnych treningów Guardado. Meksykanin rozpoczął dzisiejszego ranka rutynowy trening z grupą i wiele wskazuje na to że będzie gotowy do gry od pierwszej minuty.


Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Komentarze (0)