Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Mały Książę czaruje swoją formą [0]
Palmer; 04.10.2017; 14:06

Andres Guardado jest na dobrej drodze do zostania jednym z najlepszych letnich transferów w tegorocznej Primera Division. 31-letni Meksykański pomocnik przeżywa w Sewilli drugą młodość notując świetne występy, zostawiając za sobą interesujące statystyki.

Oprócz licznych odbiorów i wysokiej ilości celnych podań, Guardado jest najlepszym asystentem La Liga z 6 kluczowymi podaniami w 7 dotychczasowych meczach.

W Primera Division jedynie Pione Sisto oraz Carlos Soler starają się dotrzymać mu kroku, zbierając po 4 asysty. Aby znaleźć  równego konkurenta, należy zajrzeć do pozostałych 4 najsilniejszych europejskich lig i odnotować że jedynie David Silva z Manchesteru City dorównuje w tej kategorii, również gromadząc po 6 asyst.

Andres został ściągnięty do klubu głównie dzięki osobistemu życzeniu Quique Setiena, który od dawna miał na oku jego możliwości i widział w nim kluczową postać swojego zespołu. Verdiblancos szybko znaleźli w Guardado nowego lidera drużyny co błyskawicznie zaowocowało dołączeniu do grona kapitanów, wspólnie z Joaquinem, Adanem i Gimenezem.

Piłkarz przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji, gdzie przygotowuje się do swojego 4 Mundialu z Meksykiem.


Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Komentarze (0)