Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Pewna wygrana z Levante, Europo nachodzimy ? [0]
matioks12; 27.02.2018; 19:51

Real Betis w wyjazdowym meczu na Ciudad de Valencia pokonał Levante 2:0 po samobójczym trafieniu Chemy oraz bramce Sergio Leona.  To już jedenaste zwycięstwo Beticos w bieżącej kampanii, co pozwoliło wskoczyć na siódmą pozycję w tabeli, gwarantującą grę w europejskich pucharach.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, jednak na boisku działo się sporo. Beticos prowadzili grę, jednak to gospodarze atakowali groźniej. Pierwszą okazję dla Beticos zmarnował Mandi. Piłka po jego ekwilibrystycznym strzale poleciała ponad poprzeczką. Gospodarze mogli dwukrotnie wyjść na prowadzenie. Złe wybicie Adana zostało przejęte w środku pola, jednak golkiper Betisu zrehabilitował się za swój błąd i najpierw broniąc strzał po ziemi Sadiku, następnie świetnie odbijając dobitkę Moralesa. "Żaby" na prowadzenie powinny wyjść w 30 minucie. Lewym skrzydłem popędził Morales i dograł piłkę do Rogera. Futbolówka po jego strzale minimalnie minęła bramkę Adana i Verdiblancos mogli odetchnąć z ulgą.

W drugą część spotkania lepiej weszli goście.  W 54 minucie prowadzenie Beticos mógł dać Joaquin, jednak jego słabe uderzenie świetnie obronił Oier. "Zielono-biali" wznowili grę z rzutu rożnego, który nie przyniósł zamierzonego efektu i piłka wybita przez obrońców ponownie powędrowała do narożnika boiska. W pole karne dośrodkowywał Joaquin, futbolówkę przedłużył Loren i w wyniku ogromnego zamieszania i presji Javiego Garcii, piłkę do własnej siatki skierował Chema.  Gracze Levante próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak nadziali się na kontrę Betisu. Po jednej z prób "Żab" grę szybko wznowił Adan i świetnym podaniem za plecy obrońców uruchomił Sergio Leona. Ten popędził w kierunku bramki Oiera i mocnym strzałem po krótkim słupku pokonał portero ekipy z Valencii.  Kolejne minuty to desperackie ataki Levante i kontry Verdiblancos, jednak w wyniku nonszalancji piłkarzy Betisu nie udało się podwyższyć prowadzenia.

Mecz zakończył się wynikiem 0:2 . Na indywidualne pochwały w tym spotkaniu zasługują Joaquin, Adan , Sergio Leon oraz Fabian Ruiz. Ten ostatni znalazł się w jedenastce tygodnia portalu whoscored.com. Dobrze spisywał się blok obronny Verdiblancos a ofensywa zagrała skutecznie. Już w czwartek Beticos podejmą na własnym terenie Real Sociedad.