Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Podsumowanie pierwszej części okna transferowego [3]
Palmer; 07.07.2017; 16:34

Betis jest jednym z niekwestionowanych liderów na Hiszpańskim letnim rynku transferowym, zarówno pod względem kosztów, jak i liczby przeprowadzonych transferów. W ciągu półtora miesiąca sportowa komisja prowadzona przez prezydenta Angela Haro, jego zastępce Lopeza Catalana i szefa sportu Lorenzo Serra Ferrera przeprowadziła radykalną transformacje szkieletu pierwszej drużyny i do skompletowania układanki brakuje już niewiele.

Wliczając zakładany przyjazd trzech nowych piłkarzy, szablon Betisu zostanie przetransformowany z apatycznego ustawienia 5:3:2, na ofensywne 4:3:3 z pivote'm i szybkimi skrzydłami. Na dziś, w klubie pojawiło się sześciu nowych piłkarzy: Sergio Leon, Victor Camarasa, Cristian Tello, Andres Guardado, oraz wypożyczeni Jordi Amat i Antonio Barragan. Kryteria wyboru były niezmienne. Betis szukał piłkarzy z ambicją, polem do rozwoju i doświadczeniem w La Liga.

Podsumowując bilans finansowy letniego okna transferowego, Betis wydał na nowych zawodników około 16 mln euro. Klubową kasę zasiliło natomiast nieco ponad 5 mln euro, dzięki transferom Picciniego, Petrosa i Bruno.

 

Projekt w toku

Jednak to nie koniec wzmocnień. Mimo że piłkarze mają już za sobą pierwsze treningi, możemy się spodziewać jeszcze trzech nowych zawodników: lewo-nożnego środkowego obrońcy, prawego skrzydłowego oraz środkowego pomocnika. Lorenzo Serra Ferrer nie przestaje na wspomnianej szóstce i po oficjalnej prezentacji Guardado, Balearski menedżer planuje udać się na Wyspy Brytyjskie, aby przekonać do siebie potencjalnych kandydatów.

Ciężko przypuszczać w jakim tempie realizowane będą przyszłe wzmocnienia, należy w końcu pamiętać że przedsezonowe przygotowania zasiliło aż sześciu piłkarzy rezerw. Wśród potencjalnych, nowych zawodników pierwszej drużyny są:

- Álvaro Vallés, bramkarz (20)
- Nacho González, środkowy obrońca (22)
- Júnior Firpo, lewy obrońca (20)
- Redru, lewy obrońca (20)
- Francis Guerrero, prawy skrzydłowy (21)
- Juan Narváez, napastnik (22)


Okno transferowe trwa, piłkarze rozpoczęli pierwsze treningi pod okiem Quique Setiena, a obserwatorzy poczynań Verdiblancos zaczynają coraz jaśniej wyobrażać sobie ostateczny skład Betisu na sezon 2017/2018:

 

 


Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Komentarze (3)
Kto wie jak będzie ? Może Dani czeka na ruchy transferowe Betisu :) ? Po takim tygodniu wzmocnień może uwierzy w projekt "Betis w Europie" . Taką mam nadzieję :D
Real wystosował ultimatum w spr Ceballosa, ma się zdecydować inaczej Real z niego zrezygnuje.
Barragan połowę meczy w Anglii zagrał w środku obrony, moze też grać na lewej tak jak Tosca. Rafa jak dla mnie powinien grać w 1 składzie tak czy siak.