Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Ruben celuje w rekord Rincona i przedłużenie kontraktu [0]
Palmer; 12.01.2018; 03:31

Ruben Castro chce jak najszybciej wrócić do strzelania goli w barwach Betisu i poniedziałkowy mecz na Benito Villamarin z Leganes zdaje się być do tego przeznaczony.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami legenda Beticismo wróci do zastrzeżonej koszulki z numerem 24 i rozegra swoje pierwsze minuty na Hiszpańskim boisku po powrocie z wypożyczenia w Chinach.

Ruben liczył na debiut wcześniej bo już w derbach z Sevillą ale kontuzja Antonio Barragana w pierwszym kwadransie spotkania pokrzyżowała ten plan i napastnik musiał przesiedzieć całe spotkanie na ławce rezerwowych. Powrót na boisko wiąże się z kilkoma wyzwaniami, między innymi pobiciem rekordu Poli Rincona, ale nie tylko...

Na początku października 2016 roku najlepszy strzelec w historii klubu prolongował swój kontrakt do końca sezonu 2017/2018 z możliwością przedłużenia o kolejny, zależny od spełnienia konkretnych wymogów typu liczba występów czy zdobytych bramek.

Według klauzul zawartych w umowie automatyczne przedłużenie o następny sezon jest już prawie niemożliwe gdyż wypożyczenie do Guizhou Hengfeng zabrało piłkarzowi niezbędny czas do wypełnienia odpowiednich warunków. A to oznacza że jego kontrakt z Betisem może wygasnąć wraz z końcem obecnego sezonu.

Ruben nie chce zawieszać butów na kołku i zdawał sobie sprawę z tego problemu jeszcze podczas pobytu w Chinach. Jego agencja Bahía Internacional poprosiła wtedy zarząd o przestudiowanie propozycji redukcji klauzul takich jak liczba wymaganych występów oraz bramek ale jak do tej pory w Heliopolis preferują odłożyć ten temat na później.

Betis nie popędza tej kwestii i woli skupić się na czysto sportowych aspektach kontraktu. Mianowicie, jeśli Ruben zbliży się do wymaganej liczby bramek Lorenzo Serra Ferrer nie powinien robić problemów, do tego jednak musimy poczekać. Pierwsze koty za płoty w poniedziałek.

Wygląda na to, że jedynym czynnikiem jaki zadecyduje o przyszłości Rubena w Betisie będzie jego forma, a ta patrząc na wypożyczenie w Guizhou wciąż na fali.

 


Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Komentarze (0)