Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Setien: "Nie skreślam Ceballosa, tak samo jak Denisa Suareza [0]
Palmer; 26.05.2018; 13:07

Quique Setien był w poprzedni czwartek uczestnikiem rozmowy z dziennikarzami Onda Cero w Sewilli, gdzie podsumował niedawno zakończony sezon, broniąc swojego pomysłu na grę w piłkę i komentując zainteresowanie Betisu takimi piłkarzami jak Dani Ceballos i Denis Suarez.

O możliwym powrocie wychowanka Betisu, Setien powiedział że "Niczego nie wykluczam, na prawdę, oczywiście chciałbym mieć ich w zespole ale to może być trudne ze względu na pewne okoliczności... Czy będzie chciał wrócić, albo czy klub będzie na to stać, lub czy Madryt go puści. W takich przypadkach nie wszystko zależy od nas i nie wiele możemy zrobić."

"Tak samo chciałbym mieć Denisa Suarea," kontynuuje Setien "lub innego piłkarza którego poziom podniesie jakość drużyny, Lorenzo wie jaki mam gust i podejrzewam że zrobi wszystko co możliwe, ale tacy piłkarze zarabiają dużo pieniędzy. Mają niesamowity poziom ale Betis może nie być wstanie po nich sięgnąć, a to nie jest jedyna pozycja jaką chcemy wzmocnić tego lata."

Sergio Canales: "Znam go od dziecka i oglądałem jego grę od juniora, jest niesamowitym piłkarzem, świetnym zawodnikiem, jest bardzo dojrzałym piłkarzem, który nie był by nim teraz gdyby nie było go stać na pokonanie przeszkód jakie przeszedł w karierze. Wszyscy czekamy jak odnajdzie się po sytuacji w jakiej się znalazł, a nie była łatwa, jest dobrym graczem, to luksus dla Betisu mieć go w składzie, jeśli wszystko się potwierdzi."

Główne wzmocnienie: "Jest wiele pozycji do pokrycia, wiele aspektów do analizy i ciężko jest zrobić dobry ruch we wszystkich z nich. Mamy ustawione priorytety dla pewnych pozycji które wymagają koniecznego wzmocnienia i na tym położymy nasz największy wysiłek. To również kwestia ekonomiczna, Betis nie ma wielkiej torby pieniędzy tak jak giganci."

Pewność w system gry: "Jeśli po Villarreal powiedzielibyśmy dla Adana żeby zaczął grać długimi piłkami, moglibyśmy stracić swoją wiarygodność i kto wie może nic byśmy nie osiągnęli, te przekonanie w grę w taki a nie inny sposób doprowadziło nas tam gdzie jesteśmy. Zespół przez większość czasu będzie grać dobrze, wiedzieliśmy że na końcu piłkarz będzie szczęśliwy w naszej idei i zrobiliśmy to. To prawda że były momenty kiedy nie graliśmy fantastycznie, ale generalnie sezon był bardzo dobry."

Utrzymanie poziomu gry: "Mogę niemal zapewnić że zespół nie będzie grać źle przez długi czas, teraz mamy więcej argumentów niż zaczynaliśmy sezon, piłkarze mają już większą głębie wiedzy o tym co robimy i to jest wielka zaleta. To co teraz możemy zrobić to postarać się aby piłkarze przychodzący do klubu szybko zaadaptowali to co robimy."

Planowanie: "Chcemy zatrzymać dobrych i być w stanie sprowadzić piłkarzy którzy podniosą poziom na pozycjach potrzebnych wzmocnienia."

Klucz do transferu: "Jest kilka aspektów wymagających rozważenia, dla przykładu rozgrywki europejskie zmuszą nas do grania więcej meczów, będziemy grać w czwartki a potem w soboty i nie będziemy mieli czasu na odpoczynek jeśli chcesz grać na wysokim poziomie."

Fabian Ruiz: "To świetny piłkarz który ma sporo do poprawy, potrzebuje czasu, ma 30 lub 40 meczów w Primera Division. Pójście do wielkiego klubu i granie w nim to nie łatwa sprawa. Rozumiem że nie powinien się śpieszyć. Betis oferuje mu teraz nową fazę w jakiej będzie mógł podnieść poziom swój i drużyny. Dalsza perspektywa jest zawsze niewiadoma, nawet kiedy przechodzisz do wielkiego klubu nie wszystko jest takie proste, mamy wiele przykładów. Jest w miejscu gdzie dorastał i myślę że ma mnóstwo czasu na przejście do większych. Wiele bym dał aby kontynuował w naszym zespole."

Cierpliwość: "W futbolu są rzeczy które trzeba przyjąć ze spokojem, ze wzrostem drużny i wzrostem klubu samego w sobie musimy iść na spokojnie, potrzebujemy składu, piłkarzy którzy grają na poziomie takich rozgrywek (Liga Europy). Myślę że jesteśmy wstanie zmierzyć się z trzema rozgrywkami."

Awans do Europy: "Dostaliśmy się do europy bo byliśmy szczęśliwi w wygraniu punktów w sekcji gdzie drużyny naciskają, były zespoły które były wątpliwe w tej kwestii a my byliśmy solidni w tym co graliśmy."

Finał z Sevillą: "Z miłością oglądałbym finał Ligi Europy z Sevillą, jeśli by do niego dotarli... Mówię to bo oznaczało by to że mi się udało, a tego chce. Drugą rzeczą jest to czego chcą fani Sevilli a czego chcą Beticos...".


Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Komentarze (0)